Članovi AK Odisej iz Kutine dominirali Parkom mladeži i postavili nove rekorde

Na terenima Parka mladeži ovoga je vikenda održano Otvoreno paraatletsko prvenstvo Hrvatske – Croatia open Split 2019.

Natjecanju u Splitu pristupili su i članovi Atletskog kluba za osobe s invaliditetom Odisej iz Kutine, gdje su ostvarili izvanredne rezultate.

Naime, Matija Sloup osvojio je zlato u bacanju kugle s novim državnim rekordom u kategoriji F 40, koji sada iznosi 10,04, također je nastupio i disciplini bacanja diska te s 26,20 metara postavio novi neslužbeni svjetski rekord.

Ana Gradečak okrunila se zlatom u disciplini bacanja kugle s novim državnim rekordom koji iznosi 6,64 metra, dok u bacanju diska osvaja srebro.

Miljenko Vučić osvojio je srebro u bacanju kugle, kao i predsjednik kluba Mate Damjanović usprkos tehničkim problemima, dok se Ante Vrbanec kući vratio s broncom.

Državne rekorde ostvarili su Erik Fabian Kaurin s rezultatom 11,73, osvojivši broncu i Matej Kačmarčik s državnim rekordom od 33,49 metra i osvojenim 4. mjestom.