Članovi KK Kutina iz Mađarske se vratili okrunjeni dvostrukim zlatom i srebrom

U Budimpešti je održan 26. Hungarian World Cup u kickboxingu, na kojem su nastupili i članovi Kickboxing kluba Kutina.

U konkurenciji od 3.000 natjecatelja iz 39 zemalja, Kutinčani su se izborili za dvije zlatne i dvije srebrne medalje.

Zlatom se okrunila juniorka Una Maravić u kategoriji -55 kilograma light contact, svladavši Mađarsku u finalu s izvanrednim rezultatom 3:0.

U konkurenciji juniorki +70 kilograma kick light, zlato je osvojila i Doris Magdić, čime je dokazala kako može odlično parirati europskom vrhu teškašica.

Izvrstan je bio i stariji kadet Šimun Filipović, kojeg je u njegovom pohodu na zlato, nažalost, zaustavio Ukrajinac Ivan Zareva u finalu. Međutim, srebrnim sjajem u skupini -69 kilograma kick light, Filipović je obilježio svoju prijelaznu godinu sa starijeg kadeta na juniorski dio natjecanja.

Srebro je u Kutinu donio i mlađi kadet Vanja Burmudžija, osvojivši drugo mjesto u disciplini point fighting -47 kilograma.

Ovim uspjesima, borci su potvrdili visoku međunarodnu vrijednost, a sljedeća im je stanica Europsko prvenstvo za kadete i juniore koje se krajem kolovoza održava u gradu Győr u Mađarskoj.