Minimalan poraz Kauboja od Njemačke

Nijemci su u Areni Zagreb slavili s 26:25
SP0_1372-768×512

Nakon što su rukometašice remijem iznenadile favoriziranu Njemačku, rukometaši nisu zaokružili lijep dan hrvatskog rukometa, budući da su u Areni Zagreb poraženi s 26:25 od Njemačke.

Izjednačenih prvih trideset minuta Nijemci su završili s pogotkom prednosti, da bi početkom nastavka ubrzo stekli tri pogotka prednosti, najvećih +4 (20:16) imali su na ulasku u posljednjih 15 minuta. Ipak, Hrvatska se vraća te serijom 6:1 dolazi do vodstva 22:21. Kratko je to trajalo, jer s tri uzastopna pogotka Njemačka ponovno prelazi u vodstvo (22:24). Uslijedio je novi povratak Hrvatske, no Nijemci su u završnici iskoristili igrača više, nakon što je isključen Musa te došli do minimalne pobjede.

Inače, ovo je bio 18 međusobni prijateljski susret ovih reprezentacija i 11 pobjeda Njemačke za koju je pet pogodaka postigao Tobias Reichmann, a isto toliko u našim je redovima zabio Vlado Matanović.